ميگي عاشق باروني ولي وقتي بارون مياد چتر می‌گيري !

ميگي عاشق برفي ولي از يه گوله برف مي‌ترسي!

ميگي عاشق پرنده‌هايي ولي اونارو ميندازي تو قفس!

ميگي عاشق علمي ولي سالهاست يه كتاب نخوندي!

ميگي عاشق گل‌هايي ولي اونارو از شاخه می‌كني!

ميگي عاشق ايراني ولي سالهاست از ايران رفتي!

ميگي عاشق صداقتي ولي همه‌ي حرفات دروغه!

انتظار داري نترسم وقتي ميگي عاشقمي؟!

  
نویسنده : moji ; ساعت ۱۱:۳٧ ‎ب.ظ روز جمعه ۱٢ دی ،۱۳۸٢

شب ژانويه در تهران

بر عكس تمام دنيا خيابونا خلوته. پرنده پر نميزنه. انگاری تو اين شهری چندين ميليونی هيچ كس جز تو وجود نداره. حالا اگه گفتين ملت تهران شب ژانويه رو چه توری ميگذرونند؟

  
نویسنده : moji ; ساعت ۱:٥٦ ‎ق.ظ روز جمعه ۱٢ دی ،۱۳۸٢

 

بعضی وقتا خندم می‌گيره از اين که بعضی از ترفداران محافظ کاران سعی در توجيه اشتباهات غير قابل توجيه اين گروه خشن دارن. من می‌گم آقايونی که تا حالا مسئله حقوق بشر براشون هيچ ارزشی نداشته چی شده که قرآن سر نيزه کردن می‌گن مرگ بر فرانسه. علی خان از راه نرسيده می‌پره وسط می‌گه ما ميتونيم از چاقوی ميوه خوری اونا استفاده کنيم بايد به اين دوست عزيزم بگم وقتی ما می‌گيم شبه پس خورشيد رو نميبينيم. وقتی خورشيد مارو سوزوند و فهميديم روزه حق نداريم توقع داشته باشيم خورشيد هر جايی که ما می‌خواهيم بسوزونه ما تازه از خواب بيدار شديم. در مورد افغانستان بعضی از دوستان گفتن: دولت طالبان هيچ وقتی ادعای بشر دوستی نکرده که ما جلوشون واستيم. بايد بگم پس ايولا به بوش که افغانا رو از دست يه دولت ظالم نجات داد.!!!!!!!!!!! ما هم هيچی چون اونا مسلمونن و مسلمونا صلاح کاره خودشون رو خودشون تشخيص می‌دن ما که در مقابل دين اجازه‌ی حرف زدن نداريم!!!! اگه حرف بزنی ميگن يارو کافره!!!! ولی حرف علی خان کلا غير قابل توجيه چون ايشون رسما با اين نوشته از دولت فاسد طالبان همايت کرد و سعی در توجيه رفدار غير قابل توجيه حکومت نابود شده‌ی بنلادن را داشت که از او انتظار نداشتم!!!!!!!! اما در مورد اجبار حجاب برای اقليت های دينی بايد بگم شايد مادران روحانی در دين عيسی حجاب داشته باشن ولی در انجيل اسمی از اجبار برای حجاب آورده نشده. من کاری با تحريف شدن يا تحريف نشدن انجيل ندارم انجيلی که الان قابل خوندن اينو می‌گه در ضمن اقليت های مذهبی فقط مسيحی نيستن. اما بايد به علی خان بگم اين جانب در محله‌ای از تهران زندگی ميکنم که ۵ سال پيش ۸۰٪ ساکنانش زرتشتی بودن ولی هيچ کدوم از نظر حجاب آزادی نداشتن من نميدونم اين حرف غيره کارشناسانه رو از کجا آوردی؟؟

  
نویسنده : moji ; ساعت ۱٢:۳۳ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۱۱ دی ،۱۳۸٢

 

Happy new year

  
نویسنده : moji ; ساعت ۱۱:۱٥ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ۱۱ دی ،۱۳۸٢

 

حرفی که اين روزا خيلی بگوش ميرسه اينه که وقتی شور و هيجان مردم که از احساسات اونا سرچشمه می‌گيره سرد بشه چه بر سر مردم ماتم زده‌ی بم می‌ياد؟

تو اين زمينه دوست عزيزم حيدر جمله‌ای گفتن که حيفم اومد ننويسم: اندازه مهرومحبت به شدت ان نيست به مدت ان است.

همچنين نوشته‌های عزيز دردونه تو اين زمينه رو حتما بخونيد.

  
نویسنده : moji ; ساعت ۱۱:٠۸ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۱٠ دی ،۱۳۸٢

 

بانک ملی ايران جای امن يا ناامن

۸۳۰۰۰ دولار توسط يک هکر از بانک ملی سرقت شد. برای ديدن کل خبر اينجارو کليک کنيد.

  
نویسنده : moji ; ساعت ۱٢:٥٢ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۱٠ دی ،۱۳۸٢

 

موضع گيری planet net در مورد راهپيمايی عروسکان خيمه شبازی جمعه:

روز جمعه‌ی گذشته اعمه‌ی جمعه موفق به تحريک مردم برای برپايی راهپيمايی بر عليه ممنوعيت حجاب در مدارس فرانسه و نقض حقوق بشر در اين کشور شدند. مردمی که شايد هيچ يک نمی‌دانستند عروسکان خيمه شبازی در دست کسانی هستند که جز منافع خود به چيز ديگری نمی‌انديشند مردمی که نمی‌دانستند بر عليه چه چيزی شعار می‌دهند...! برای اين که با انتقاد شديد از طرف جناح منتقد قرار نگيرم مطالب زير را به عنوان دليل ذکر می‌کنم.

۱- هيچگاه از ياد نمی‌برم که سالهای سال است در مقابل اعتراض‌های نهاد‌های بين المللی دولتی و غير دولتی به نقض حقوق بشر در ايران مقامات جمهوری اسلامی ايران اين استدلال را تکرار کرده‌اند که حقوق بشر يک مفهوم غربی است و نمی‌تواند مورد پزيرش يک حکومت اسلامی قرار گيرد. گفتند ابزاری‌ست در دست غربيان تا دولت‌های اسلامی را مورد فشار قرار دهند. حالا سوال اين است: اگر حقوق بشر يک مسئله غربی است و ما قبول نداريمش چرا وقتی که حقوق بشر می‌تواند افکار ما را توجيه کند به آن متوسل می‌شويم؟!! اگر حقوق بشر بد است چرا در دفاع از حقوق زنان مسلمان در فرانسه به آن متوسل می‌شويم؟!!

۲- حقوق بشر و حق داشتن مذهب و انجام شعائر مذهبی به عنوان موازين حقوق بشر به رسميت شناخته شده است. تا اين جا مشکلی وجود ندارد. و همه‌ی دنيا همانند ايران نسبت به قانون حجاب در فرانسه معتزض هستند. اما سوال اين است: چرا زمانی که طالبان زنان افغان را مجبور به استفاده از برقع کرد در ايران هيچ تظاهراتی در اعتراض به اين عمل خلاف حقوق بشر بر پا نشد؟!!

۳- بسياری از معترضان به دولت فرانسه ابراز داشتند اين دستور از آن جهت که زنان مسلمان را وادار به نقض يک دستور دينی می‌کند بايد محکوم شود. تا اين جا درست حجاب در اسلام واجب است ولی چرا در ايران برای اقليت‌های دينی که در آن‌ها از حجاب نامی برده نشده موظف به داشتن حجاب می‌باشند؟!! اين نقض حقوق زنان نيست؟!! ( داخل پرانتز بايد اضافه کنم در دين اسلام اگر نگاه مرد نامحرم به سر بدون روسری زن غير مسلمان بيفتد گناهی مرتکب نشده است.)

  
نویسنده : moji ; ساعت ۱۱:٠٧ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٩ دی ،۱۳۸٢

 

حس انسان دوستانه‌ی خويش را چنان خواب نکنيم که تنها زمين لرزه‌ای يا مصيبت بزرگ ديگری بيدارش کند.

  
نویسنده : moji ; ساعت ۱:۱٩ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ٩ دی ،۱۳۸٢

 

 امروز همه در صف‌های خون دادن و ايثار کردن استوار قدم بر می‌دارند و برای گذشتن از متاعی که دوست می‌‌دارند از يکديگر سبقت می‌گيرند و همه می‌خواهند در کانون مصيبت حضور يافته و به آسيب ديدگان امداد رسانند.

حتی سير کمک بين المللی:

ترکيه: ۷ فروند هواپيما شامل کمک‌های غذايی و دارويی

فرانسه: ۶۰ امداد رسان و ۲۰ تن کمک‌های غذايی و دارويی

اردن: يک بيمارستان صحرايی

آفريقای جنوبی: ۷۰ امدادگر و ۴ سگ ردياب

لوکزامبورگ: ۴ سگ ردياب و ۲ هواپيمای امدادرسان

اسپانيا: دستگاه‌های تصويه آب به ارزش ۳۰۰۰۰۰ دلار

لهستان: ۲۸ امدادگر با ۶ سگ ردياب

اتريش: ۱۲۰ امدادگر و سگهای ردياب و ۳ هواپيما تجهيزات

سوئد: ۱۳ تن کمک‌های امدادی

کويت: دارو و تجهيزات

آمريکا: ۲ تيم برجسته‌ی نجات و ۵۶ تن تدارکات پزشکی

عربستان: ۵ هواپيمای حامل کمکهای دارويی و غذايی

آلمان: ۵۰۰۰۰۰ يورو و کمکهای دارويی و غذايی

کنيا: مقادير نامشخصی چای

اتحاديه اروپا: ۲۳۰۰۰۰۰ يورو و ۲۹۰۰۰۰۰ دلار

صليب سرخ: ۶۰۰۰۰۰۰ يورو

يونيسف: يک هواپيما کمک صندوق حمايت از کودکان

 چشمگير و قابل تقدير است. احساس زيبای نودوستی شکوفا شده و جوانه زده و قطعا زود به بار خواهد نشست ما مهم خاموش شدشن آن است. دير يا زود قربانيان از زير آوار خارج می‌شود و آن زمان تب و تاب مردم همانطور که تند جهيد زود فرونشين می‌شود. آن وقت درد تنهايی می‌ماند و بم ! ويرانيه بم می‌ماند و يک دنيا دردو اندوه! و لحظات انسان دوستانه به آرشيو خاطرات سپرده می‌شود.

و ديگر کسی بياد نمی‌آورد .......! (خودم بد تر از همه )

  
نویسنده : moji ; ساعت ۱۱:٠٠ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۸ دی ،۱۳۸٢

 

planet net مصيبت وارده به خانوادهای عذادار زلزله‌ی بعدی رو تسليت می‌گه.

حدود يک سال پيش هنگام زلزله‌ی قزوين يکی از تفصير گرانه ايرانی که ماشاا... تعدادشون کم نيست اين جمله را تو تلويزيون گفت که با کلی انتقاد روبرو شد ولی ديديم تو بم چی شد. تا حالا فکر کردين اگه تهران زلزله بياد چند ميليون نفر ميميرن؟ چند سال طول ميکشه اجساد از زير آوار در بياد؟ چند تا انفجار ناشی از نشت گاز رخ ميده؟ کی می‌خواد کمک کنه؟ چی می‌خواد رس اين مملکت بياد؟ و ۱۰۰۰ تا سوال ديگه چرا ما ايرانيا مرده پرستيم؟!! چرا هميشه نوشدارو بعد از مرگ سحراب ميرسه؟!!

 مثلا دارن پيش گيری ميکنن !!!! تو مدارس به بچها ميگن برن زير ميز و خدشون رو محکم بگيرن و از اين جور چيزا!!!!!!! آخه مدرسه‌ای که به ديوارش لقت بزنی ۳ طبقش ميريزه چه طور می‌خواد در مقابل چند ريشتر زلزله دوام بياره!!؟

  
نویسنده : moji ; ساعت ۱:۱۳ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۸ دی ،۱۳۸٢

 

ايرج بسطامي خواننده موسيقي ايراني در حادثه زلزله «بم» درگذشت.
به گزارش «ميراث خبر»، «ايرج نعيمايي»، رييس خانه موسيقي ضمن اعلام اين مطلب گفت: «خواهر ايرج بسطامي در تماسي با خانه موسيقي خبر درگذشت ايرج بسطامي را اطلاع داد؛ و به تمام اهالي موسيقي تسليت گفت.»

از اون جا که شخصا از صدای اين خواننده‌ی بزرگ دوران حکومت عدالت خوشم می‌ومد خيلی خيلی از شنيدن اين خبر ناراحت شدم............ روحش شاد.

  
نویسنده : moji ; ساعت ۱۱:٥٢ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٧ دی ،۱۳۸٢

 

امروز بالاخره قسمت About Me از menu رو درست کردم. يه بار ديدنش ضرر نداره.

  
نویسنده : moji ; ساعت ۱٢:٤٧ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٧ دی ،۱۳۸٢